وارد شوید

سوالی دارید؟

برای اطلاع از تخفیف دوره ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

blogImage
تریدسرا
6 مرداد 1401

الگوی سه حمله (Three Drives Harmonic Pattern) چیست؟

0

الگوی سه حمله در دسته الگوهای پرتکرار بازگشتی قرار می گیرد. نام دیگر این الگوی هارمونیک سه یورش می باشد.

ساختار الگوی هارمونیک سه حمله (Three drives Harmonic Pattern):

  • این الگو در یک روند صعودی یا نزولی تشکیل می شود.
  • در الکوی سه حمله صعودی سه دره متوالی و دو قله متوالی تشکیل می شود. نسبت سطوح فیبوناچی بین هر یک از دره ها بین بازه 1.272 تا 1.618 می باشد.
  • در الکوی سه حمله نزولی سه قله متوالی و دو دره متوالی تشکیل می شود. نسبت سطوح فیبوناچی بین هر یک از قله ها بین بازه 1.272 تا 1.618 می باشد. adobe photoshop crack

نحوه ورود به معامله

الگوهای هارمونیک بیشتر در تحلیل های میان مدت و بلند مدت با امواج بلند استفاده می شوند. با توجه به حد سود و زیانی که در این روش تعیین می گردد، معامله گر اطمینان بیشتری جهت ورود به معامله خواهد داشت. اما از الگوی هارمونیک سه حمله نباید به تنهایی استفاده نمود و ممکن است الگوی هارمونیک بر اساس تحلیل انجام شده رفتار ننماید. پس جهت دریافت نتیجه بهتر از معامله با الگوی هارمونیک سه حمله، می بایست همزمان از پرایس اکشن، کنترل واگرایی در اندیکاتورها و فاندامنتال نیز استفاده نمود. ورود به معامله پس از تایید شکست یک سطح و پولبک به همان سطح و تشخیص و تایید الگوی هارمونیک اتفاق می افتد.

تعیین حد سود و ضرر در الگوی هارمونیک سه حمله

الف) حد سود در این الگو بر اساس خطوط روند، حمایت ها، مقاومت ها و استراتژی ورود و خروج تریدر به معامله تعیین می گردد.

ب) حد ضرر نسبت به نقطه C در این الگو تعیین می شود که ناحیه مهم PRZ می باشد. در این حالت می بایست جهت تعیین دقیق تر حد ضرر به خطوط روند، نواحی حمایت و مقاومت، الگوهای کندلی خصوصاً کندل های انگالفینگ و مارابوزو، واگرایی اندیکاتورها و امواج الیوت بسیار توجه نمود.

نحوه ترسیم الگوی هارمونیک سه حمله

نسبت های هارمونیک بر اساس ابزار فیبوناچی ترسیم می گردند. در پلتفرم تریدینگ ویو در بخش الگوها (Patterns) ابزاری با عنوان Three Drives Pattern در دسترس کاربران قرار دارد که ترسیم الگوهای هارمونیک را ساده تر می نماید. اما اجباری در استفاده از آن ابزار وجود ندارد. همچنین در بخش اندیکاتورها نیز با جستجوی کلمه Harmonic Pattern اندیکاتورهای ترسیم اتوماتیک الگوهای هارمونیک ظاهر می شوند و برای تشخیص سریعتر الگوهای هارمونیک می توان از آن ها نیز استفاده نمود.

 

اشتراک گذاری در:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر مطالب مرتبط