وارد شوید

قوانین و مقررات استفاده از خدمات تریدسرا

مقدمه

کاربر گرامی جهت استفاده بهینه از خدمات تریدسرا خواهشمند است مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید. ثبت نام و ورود کاربران به تریدسرا و استفاده از خدمات آن در هر زمان به معنای پذیرش کلیه شرایط، قوانین، نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات تریدسرا می باشد. کلیه اصول و رویه ‌های تریدسرا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تدوین گردیده است و کاربران نیز متعهد به رعایت تمامی قوانین مذکور می باشند.

 

ماده 1) معرفی تریدسرا و شرایط عمومی

1-1- گروه آمار و تحلیل بازار تریدسرا که به اختصار “تریدسرا” نامیده می شود؛ یک بازار مجازی واسط تخصصی در زمینه معرفی اساتید و فروشندگان تجهیزات و لوازم تخصصی مورد نیاز در بازارهای مالی می باشد و اساتید و فروشندگان معرفی شده قیمت خدمات و یا تجهیزات و لوازم ارائه شده خود را با به روز رسانی توسط خودشان در اختیار کاربران قرار می دهند. تریدسرا تنها اقدام به معرفی خدمات و محصولات ارائه شده توسط کاربرهای فروشنده می نماید و هیچ گونه دخالتی در روند انجام خدمات کاربران فروشنده، ارسال کالا و دریافت وجه توسط آن ها ندارد و کاربر مصرف کننده هنگام خرید از این فروشندگان، مستقیم به بخش فروش آنلاین وب سایت فروشگاه اصلی یا محل کسب کاربر فروشنده مراجعه می نماید.

1-2- تریدسرا جهت پویایی و افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به نشر اخبار و مقالات در زمینه بازارهای مالی اقدام می نماید. اخبار و مقالات منتشر شده می تواند نقل از سایر خبرگزاری ها و یا وبلاگ ها، اخبار ترجمه شده از منابع خارجی و یا نتیجه جستجو و کاوش تیم تریدسرا و همه آن ها به صورت رسمی یا غیر رسمی باشند و مسئولیتی برای تریدسرا ایجاد نخواهد نمود. همچنین شایان ذکر است که این اخبار نباید مبنای معامله کاربران محترم قرار بگیرد.

1-3- تریدسرا واسط معرفی اساتید و فروشندگان تجهیزات و لوازم تخصصی مورد نیاز در بازارهای مالی می باشد و به جز مواردی که در وب سایت مستقیماً با نام و علامت تجاری تریدسرا به عنوان فروشنده قید گردیده اند، هیچگونه دخالتی در روند کارکرد سایر کاربران فروشنده و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه فی مابین سایر کاربران فروشنده و کاربران مصرف کننده ندارد و متعاقباً هیچگونه مسئولیتی در قبال عملکرد سایر کاربران فروشنده را نیز نمی پذیرد ولی در صورت بروز هرگونه مشکل حداکثر تلاش و همکاری خود را جهت پیگیری و حل اختلاف بکار خواهد گرفت.

1-4- تمامی نظرات نمایش داده شده در تریدسرا توسط کاربران درج می شود و تریدسرا پس از رویت و کنترل عدم تداخل با قوانین موضوعه تجارت اینترنتی نظرات را جهت نمایش تائید می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات کاربران را عهده دار نمی باشد و مثبت یا منفی بودن نظرات کاربران مصرف کننده در مورد اساتید، برند تجهیزات و کالاهای تخصصی و گارانتی آن ها و غیره تجربیات و نظر شخصی کاربران مصرف کننده می باشد. همچنین اطلاعاتی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند (منجمله انتشار مباحث سیاسی غیر مرتبط، بحث در خصوص ریشه ‌های ‌قومی، نژادی، عقیدتی، مذهبی، خصوصیات اخلاقی یا وضعیت جسمانی، روانی اشخاص) و یا دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف آن ارائه گردد، از تریدسرا حذف خواهند شد.

1-5- نظر به اینکه تریدسرا جهت افزایش سطح آگاهی و معلومات عمومی کاربران مصرف کننده نسبت به معرفی وب سایت ها و اپلیکیشن های خارجی و یا داخلی در وب سایت تریدسرا اقدام می نماید؛ لذا مسئولیت بررسی وضعیت تحریم، احتمال مسدود بودن کاربران ایرانی، اطمینان از سلامت سرویس دهی و اعتبارسنجی آن ها به عهده‌ خود کاربران مصرف کننده می باشد و تریدسرا صرفاً آن ها را جهت بررسی کاربران مصرف کننده معرفی نموده و مسئولیتی در قبال صحت کارکرد آن ها نخواهد داشت.

 

ماده 2) تعاریف طرفین کاربری

2-1- تریدسرا: در بخش شرایط عمومی معرفی و شرح کلی خدمات درج گردیده است.

2-2- کاربر مصرف کننده: هر شخص حقیقی یا حقوقی که به منظور استفاده از خدمات سایت تریدسرا به عنوان کاربر معمولی ثبت نام و دارای شناسه کاربری می باشد.

2-3- کاربر مصرف کننده دارای اعتبار: کاربر مصرف کننده ای که به منظور استفاده از خدمات ویژه سایت تریدسرا نسبت به پرداخت حق عضویت خود اقدام نموده است.

2-4- کاربر فروشنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی که به منظور فروش دوره، تجهیزات و لوازم تخصصی و به عنوان فروشگاه یا شرکت در سایت تریدسرا ثبت نام و دارای شناسه کاربری می باشد.

2-5- کاربر فروشنده دارای اعتبار: کاربر فروشنده ای که به منظور فعال سازی بخش کاربری فروش خدمات یا تجهیزات تخصصی نسبت به پرداخت حق عضویت خود اقدام نموده است.

2-6- حساب کاربری مسدود شده: حساب کاربری بصورت موقت مسدود می شود.

2-7- حساب کاربری بلوکه شده: حساب کاربری بصورت کامل و دائمی بسته می شود.

تبصره 1) تریدسرا در صورت مشاهده و یا احتمال وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری وارد شده با اطلاعات واقعی فرد، می تواند حساب کاربری کاربران را مسدود نماید.

تبصره 2) جهت تایید و اطمینان از صحت اطلاعات کاربران، تریدسرا مجاز خواهد بود در هر زمان از کاربران درخواست ارسال اطلاعات تکمیلی نماید و در صورت عدم ارسال اطلاعات تکمیلی حساب کاربری آن ها را مسدود نماید.

تبصره 3) در صورت مشاهده تخلفات و نقض مقررات؛ تریدسرا در هر زمان می تواند حساب کاربر خطا کار را مسدود یا بلوکه نماید و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نخواهد بود و فقط گزارشی از روند و دلایل مسدود شدن دسترسی را برای کاربر ارسال خواهد نمود و کاربر حق هرگونه اعتراض یا پیگیری را از تریدسرا یا مراجع قانونی از خود سلب و ساقط نمود.

تبصره 4) تریدسرا در هر زمان می تواند بنا به صلاحدید خود نسبت به وضع قوانین نحوه استفاده کاربران و یا شرایط مالی جدید در سایت اقدام نماید، اما نمی تواند با وضع قانون جدید در حساب مالی کاربران قدیمی تا تاریخ پایان اشتراک شان تغییر ایجاد نماید.

تبصره 5) در صورتیکه بنا به نظر تریدسرا؛ کاربری قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و یا وب سایت تریدسرا را نقض نماید و یا سعی در تقلب و تغییر در نحوه صحت کارکرد وب سایت تریدسرا را داشته باشد، تریدسرا می تواند بدون اطلاع قبلی حساب کاربری وی را مسدود و یا بطور کامل بلوکه نماید و کاربر در این خصوص فقط یک بار حق اعتراض دارد که می بایست اطلاعات کاملی را در خصوص اثبات عملکرد خود برای تریدسرا ارسال نماید. رد و یا قبول اعتراض کاربر در این خصوص توسط تریدسرا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و کاربر حق شکایت و اعتراض مجدد را در خصوص ندارد.

 

ماده 3) تعهدات کاربر مصرف کننده

3-1- کلیه مسئولیت حقوقی و کیفری متون درج شده و تصاویر بارگذاری شده در پروفایل کاربری کاربر مصرف کننده مستقیما بر عهده ایشان می باشد و این موضوع نافی تایید یا عدم تایید آن توسط تریدسرا نمی باشد.

3-2- کاربر مصرف کننده قبل از خرید می بایست نسبت به انتخاب کالای مورد نیاز خود در تریدسرا اقدام و طی تماس تلفنی با کاربر فروشنده و کسب اطلاع از موجود بودن کالا و اخذ قیمت دقیق نسبت به سایر موارد منجمله گارانتی کالا، مدت زمان گارانتی، زمان و نحوه تحویل و هزینه ارسال اطلاع حاصل نماید و در صورت رضایت از شرایط مربوطه با قید موارد در پیش فاکتور فروش نسبت به خرید اقدام نمایند. پیش فاکتور فروش توسط کاربر فروشنده به ایمیل کاربر مصرف کننده ارسال و پس از پرداخت وجه آن نسبت به صدور فاکتور و تحویل کالا اقدام می گردد.

 

ماده 4) تعهدات کاربر فروشنده

4-1- کلیه مسئولیت حقوقی و کیفری متون درج شده و تصاویر بارگذاری شده در پروفایل کاربری و بخش خدمات و فروش تجهیزات تخصصی کاربر فروشنده مستقیما بر عهده ایشان می باشد و این موضوع نافی تایید یا عدم تایید آن توسط تریدسرا نمی باشد.

4-2- کاربر فروشنده متعهد است قبل از فروش خدمات، تجهیزات و لوازم، نسبت به صدور پیش فاکتور شامل برند، مدل، رنگ، مدت زمان تست یا عودت کالا، گارانتی کالا، مدت زمان گارانتی، خدمات پس از فروش، زمان و نحوه تحویل و هزینه ارسال اقدام و پیش فاکتور مذکور را به ایمیل کاربر مصرف کننده ارسال و تائیدیه وی را در خصوص تمامی جوانب آن اخذ نماید. حل و فصل و جبران خسارت و ضرر و زیان کاربر مصرف کننده ناشی از هرگونه ابهام یا مشکل در پیش فاکتور صادره و یا تناقض در خدمات و تجهیزات تخصصی تحویل شده بر عهده کاربر فروشنده می باشد و تریدسرا در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

4-3- جهت حفظ و ارتقا رضایتمندی خریداران و سایر فروشندگان در حوزه قیمت کالاها، کاربر فروشنده متعهد است ضمن درج قیمت رقابتی و منصفانه در قیمت گذاری کالاهای خود در تریدسرا، به گونه ای عمل نماید که کالاها را به قیمتی که در تریدسرا درج نموده است به کاربران مصرف کننده تحویل نماید. درصورت عدم رعایت و گزارش تخلف کاربر فروشنده، پس از بررسی، اقدامات ذیل صورت می پذیرد:

مرتبه اول) اخطار و اعلام مورد تخلف قیمت گذاری جهت اصلاح قیمت

مرتبه دوم) اخطار و غیرفعال نمودن کنترل پنل قیمت گذاری به مدت 48 ساعت

مرتبه سوم) فسخ قرار داد، مسدود نمودن کنترل پنل قیمت گذاری و عدم عودت وجه اشتراک تریدسرا (بدون اخطار)

تریدسرا در رد و یا قبول کاربران فروشنده مختار است و می تواند قبل از نمایش و یا در زمان نمایش، همکاری خود را بصورت یک طرفه قطع نماید. در مواردی که سایت فروشگاه خلاف قوانین جاری کشور باشد حساب کاربر نیز مسدود و بلوکه خواهد شد و بازپرداخت وجه حق عضویت صورت نخواهد گرفت. در موارد دیگر این تریدسرا است که تصمیم خواهد گرفت چه میزان از مبلغ موجود در حساب را به کاربر پرداخت و یا استرداد نماید.

4-4- به استناد ماده 33 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربر فروشنده می بایست از قبل کلیه اطلاعات ذیل را جهت تصمیم گیری کاربر مصرف کننده ‌در اختیار وی قرار دهد. حداقل اطلاعات لازم، شامل موارد زیر می باشد:

‌الف) مشخصات فنی و ویژگی های کاربردی کالا و یا خدمات

ب) هویت کاربر فروشنده، نام تجاری که تحت آن نام به فعالیت مشغول می ‌باشد و ‌نشانی وی

ج) آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و یا هر روشی که کاربر مصرف کننده درصورت نیاز بایستی از آن طریق با کاربر فروشنده ارتباط برقرار نماید.

‌د) کلیه هزینه هایی که برای خرید کالا بر عهده مشتری خواهد بود (‌از جمله قیمت کالا و یا خدمات، میزان مالیات، هزینه بسته بندی و حمل، هزینه تماس)

ه) مدت زمانی که پیشنهاد ارائه شده معتبر می باشد.

و) شرایط و فرایند عقد از جمله ترتیب و نحوه پرداخت، تحویل و یا اجرا، فسخ، ‌ارجاع، خدمات پس از فروش

4-5- به استناد ماده 34 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربر فروشنده می بایست ضمن تأیید اطلاعات مقدماتی، ‌اطلاعات زیر را برای کاربر مصرف کننده به طور جداگانه ارسال نماید:

‌الف) آدرس محل تجاری یا کاری کاربر فروشنده برای شکایت احتمالی

ب) اطلاعات راجع به ضمانت و پشتیبانی پس از فروش

ج) شرایط و فرایند فسخ معامله به موجب مواد (37) و (38) قانون تجارت الکترونیکی

‌د) شرایط فسخ در قراردادهای انجام خدمات

4-6- به استناد ماده 35 قانون تجارت الکترونیکی؛ اطلاعات اعلامی و تأییدیه اطلاعات اعلامی به کاربر مصرف کننده باید در ‌واسطی با دوام، روشن و صریح بوده و در زمان مناسب و با وسایل مناسب ارتباطی در‌ مدت معین و براساس لزوم حسن نیت در معاملات و از جمله ضرورت رعایت افراد ناتوان‌ و کودکان ارائه شود.

4-7- به استناد ماده 36 قانون تجارت الکترونیکی؛ درصورت استفاده از ارتباط صوتی، هویت کاربر فروشنده و قصد وی از ‌ایجاد تماس با کاربر مصرف کننده باید به طور روشن و صریح در شروع هر مکالمه بیان شود.

4-8- به استناد ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی؛ در هر معامله از راه دور کاربر مصرف کننده باید حداقل هفت روز کاری، وقت برای انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد. تنها هزینه تحمیلی بر کاربر مصرف کننده هزینه باز پس فرستادن کالا خواهد بود و کاربر فروشنده اعلان می نماید که با عضویت در تریدسرا به طور اخص از این شرایط مطلع می باشد.

4-9- به استناد ماده 38 قانون تجارت الکترونیکی؛ شروع اعمال حق انصراف به ترتیب زیر خواهد بود:

‌الف) درصورت فروش کالا، از تاریخ تسلیم کالا به کاربر مصرف کننده و در صورت ‌فروش خدمات، از روز انعقاد.

ب) در هر حال آغاز اعمال حق انصراف کاربر مصرف کننده پس از ارائه اطلاعاتی ‌خواهد بود که کاربر فروشنده طبق مواد (33) و (34) قانون تجارت الکترونیکی موظف به ارائه آن است.

ج) به محض استفاده کاربر مصرف کننده از حق انصراف، کاربر فروشنده مکلف است‌ بدون مطالبه هیچگونه وجهی عین مبلغ دریافتی را فوراً به کاربر مصرف کننده مسترد ‌نماید.

تبصره 6) درصورت عدم استرداد وجه دریافتی توسط کاربر فروشنده به کاربر مصرف کننده؛ مضافاً به حق شکایت و پیگیری توسط کاربر مصرف کننده و تریدسرا، تریدسرا مجاز خواهد بود حساب کاربری کاربر فروشنده را مسدود نموده و تعهدی در قبال عودت وجه حق عضویت و حساب مالی کاربر فروشنده نخواهد داشت.

‌د) حق انصراف کاربر مصرف کننده در مواردی که شرایط خاصی بر نوع کالا و خدمات‌ حاکم است اجرا نخواهد شد. موارد آن به موجب آئین‌ نامه ‌ای است ماده (79) قانون تجارت الکترونیکی می باشد.

4-10- به استناد ماده 39 قانون تجارت الکترونیکی؛ درصورتی که کاربر فروشنده در حین معامله به دلیل عدم موجودی کالا و یا‌ عدم امکان اجرای خدمات، نتواند تعهدات خود را انجام دهد، باید مبلغ دریافتی را فوراً‌ به مخاطب برگرداند، مگر در بیع کلی و تعهداتی که برای همیشه وفای به تعهد غیر ممکن‌ نباشد و مخاطب آماده صبر کردن تا امکان تحویل کالا و یا ایفای تعهد باشد. درصورتی که ‌معلوم شود کاربر فروشنده از ابتدا عدم امکان ایفای تعهد خود را می‌ دانسته، علاوه بر لزوم‌ استرداد مبلغ دریافتی، به حداکثر مجازات مقرر در این قانون نیز محکوم خواهد شد.

4-11- به استناد ماده 40 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربر فروشنده می ‌تواند کالا یا خدمات مشابه آنچه را که به مصرف کننده‌ وعده کرده تحویل یا ارائه نماید مشروط بر آن که قبل از معامله یا در حین انجام معامله آن را‌ اعلام و تایید کاربر مصرف کننده را اخذ نموده باشد.

4-12- به استناد ماده 41 قانون تجارت الکترونیکی؛ درصورتی که کاربر فروشنده، کالا یا خدمات دیگری غیر از موضوع معامله ‌یا تعهد را برای کاربر مصرف کننده ارسال نماید، کالا و یا خدمات ارجاع داده می ‌شود و هزینه ارجاع‌ به عهده کاربر فروشنده است. کالا یا خدمات ارسالی مذکور چنانچه به عنوان یک معامله یا‌ تعهد دیگر از سوی کاربر فروشنده مورد ایجاب قرار گیرد، کاربر مصرف کننده می ‌تواند آن را قبول کند.

4-13- به استناد ماده 50 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربر فروشنده در تبلیغ کالا و خدمات خود نباید مرتکب فعل یا ترک ‌فعلی شود که سبب مشتبه شدن و یا فریب کاربر مصرف کننده از حیث کمیت و کیفیت شود.

4-14- به استناد ماده 51 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربران فروشنده ای که برای فروش کالا و خدمات خود تبلیغ می نمایند نباید‌ سلامتی افراد را به خطر اندازند.

4-15- به استناد ماده 52 قانون تجارت الکترونیکی؛ کاربر فروشنده می بایست به نحوی تبلیغ نماید که کاربر مصرف کننده به طور دقیق،‌ صحیح و روشن اطلاعات مربوط به کالا و خدمات را درک نماید.

4-16- به استناد ماده 53 قانون تجارت الکترونیکی؛ در تبلیغات و بازاریابی می بایست هویت شخص یا بنگاهی که تبلیغات به ‌نفع او است روشن و صریح باشد.

4-17- به استناد ماده 54 قانون تجارت الکترونیکی؛ تأمین کنندگان نباید از خصوصیات ویژه معاملات به روش الکترونیکی ‌جهت مخفی نمودن حقایق مربوط به هویت یا محل کسب خود سوء‌ استفاده کنند.

 

ماده 5) مدت توافقنامه

این توافقنامه از زمان عضویت کاربر در تریدسرا آغاز و پایان آن زمانی است که حساب کاربر بلوکه و یا به درخواست وی مسدود می گردد.

 

ماده 6) حقوق مادی و معنوی و محرمانگی اطلاعات

6-1- کلیه اطلاعات فردی و مالی کاربران در تریدسرا محرمانه است و در هیچ صورت بجز حکم دادگاه در اختیار هیچ فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.

6-2- کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت تریدسرا و ملحقات و آن متعلق به گروه آمار و تحلیل بازار تریدسرا می باشد و هرگونه کپی برداری و استفاده غیر مجاز از آن به هر نحو شرعاً و عرفاً صحیح نمی باشد و پیگرد قانونی دارد.

 

ماده 7) سایر شرایط

7-1- این توافقنامه می تواند برای کاربران خاص به صورت اختصاصی تنظیم و به امضاء برسد اما تا قبل از امضا توافقنامه اختصاصی هر دو طرف موظف به رعایت تمام مواد این توافقنامه آنلاین می باشند که پس از امضا توافقنامه جدید این توافقنامه به خودی خود باطل می گردد.

7-2- این توافقنامه در تاریخ دهم اسفند ماه سال یکهزار و چهارصد به تصویب گروه آمار و تحلیل بازار تریدسرا رسید و در زمان ثبت نام کاربران، به صورت الکترونیک به تایید آن ها خواهد رسید و مشتمل بر 7 ماده 35 بند و 6 تبصره می باشد. در صورتی که در هر زمان در قوانین مندرج، رویه ‌ها و سرویس های تریدسرا تغییراتی ایجاد شود، در صفحه قوانین و مقررات وب سایت تریدسرا منتشر و به روز رسانی خواهد شد و شما نیز توافق می نمایید که استفاده از وب سایت تریدسرا به معنی پذیرش قوانین و مقررات فعلی و هرگونه تغییر در آینده می باشد.

Stumble Guys APK

Snaptube

Download Cracked Softwares on UNAcademy

friday night funkin download tv express apk iboysoft data recovery license k efutemax grat ishare me a pkuyhaa i dtải ccleaner full crack 2021 tải ccleaner full crack 202kinemaster download kinemaster kinemaster for  pfree fire download for pc Ativador Windows 8, 8.1